Наше підприємство надає повний спектр послуг з благоустрою (планувальні роботи, укладання плитки і т.д.) під ключ. За 7 років роботи на цьому ринку фахівцями нашого підприємства було укладено понад  100 000 м² тротуарної плитки. На всі виконані нами роботи і плитку даються гарантійні зобов’язання (3 роки), протягом дії яких проводиться гарантійне обслуговування.

Вказівки з укладання тротуарної плитки

  1. Нижній шар. В залежності від навантаження на поверхню, що підлягає укладенню, нижній шар має ширину від 10 до 30 см. І складається з щебеню фракцій 0÷32 мм. Для досягнення максимальної стійкості несучий шар слід поступово ущільнювати в кілька етапів, щоб забезпечити його абсолютну рівність. Якщо усувати нерівності тільки в верхньому шарі, то після остаточного ущільнення поверхні можуть виникнути нерівності і западини. Допустимі нерівності становлять до 2,5% (при використанні водопроникної плитки – 1%). Нижній шар повинен бути ущільнений настільки, щоб верхній шар не просочувався скрізь нього. Функціональність водопроникного шару полягає в тому, що він, з одного боку, в достатній мірі пропускає рідини, з іншого – забезпечує стійкість поверхні. Отже слід відповідально підійти до питання вибору матеріалу для цього шару, а саме – уникати великої кількості дрібних частинок. Слід використовувати матеріал з колотих і цілісних фракцій – пісок 2÷4 мм, щебінь 2÷5 мм. Рівень водопроникності повинен бути не нижче 2,7 х 10 (в -5 ст.) м/с. У разі частого випадання опадів або постійного потрапляння вологи на поверхню (наприклад, майданчик для миття автомобіля, садова доріжка для поливу) бажано забезпечити дренаж ґрунту , наприклад, у вигляді прокладки фільтраційних труб між природним ґрунтом поверхні і нижнім шаром.
  2. Верхній шар. Верхній шар становить 4-5 см і складається з шару піску або дрібного гравію від 0÷4 до 2÷5 мм. Цей шар не слід ущільнювати, по ньому не можна ходити або їздити. Верхній шар усуває незначні відмінності в висоті плитки, яких неможливо уникнути в процесі виробництва. Для досягнення необхідної висоти укладання плитки, слід нанести верхній шар на 1-2 см вище, ніж передбачено, так як приблизно на таку відстань знижується кінцева висота укладеної плитки після остаточного ущільнення.
  3. Бордюри. Поверхні з передбаченим середнім і високим навантаженням повинні бути окантовані – для цього використовуються бордюрні конструкції, а також палісадні блоки, в залежності від місця установки і співвідношення висот. Якщо вам немає необхідності ставити бордюр, наприклад, для укладання садової доріжки, слід забетонувати крайні ряди плитки і закріпити їх бетоном з зовнішньої сторони так, щоб бетонну огорожу можна було засипати землею.
  4. Укладання плитки. На ґрунт, підготовлений таким чином, укладається тротуарна плитка з розміром швів не менше 3-5 мм. Укладання плитки без швів неприпустимо. Якщо ви укладаєте плитку в формі кола, слід розрахувати точне розташування кіл і уникати зайвого використання розрізаної плитки. Аби уникнути суттєвої різниці кольору плиткового покриття, слід по черзі використовувати плитки з різних упаковок під час укладання.
  5. Засипання швів. Після укладання плитки слід засипати шви піском 0÷4 мм або тим же матеріалом, з якого складається верхній шар. Якщо ви засипаєте шви піском, перевірте, щоб він не містив глиняних вкраплень. Не слід також змішувати цей пісок з водою, так як це викликає нерівномірне заповнення швів.
  6. Остаточне ущільнення. Після завершення укладання плитки і засипання швів слід ущільнити поверхню. Поверхня плитки перед ущільненням повинна бути сухою і не містити залишків піску або іншого матеріалу. Рекомендується робити ущільнення за допомогою віброплити з пластмасовою або гумовою насадкою, вертикально по відношенню до напрямку укладання плитки. Після ущільнення слід знову засипати шви, дещо пізніше рекомендується ще раз повторити цю операцію для якісного і довговічного заповнення швів. Тепер поверхня, укладена тротуарною плиткою, готова до експлуатації.

Очищення плитки і догляд за нею

На поверхнях, що знаходяться під відкритим небом, неминуче з’являються забруднення. Для очищення плитки можна використовувати нейтральні побутові миючі засоби. При більш значних забрудненнях рекомендується використання спеціального засобу для очищення каменю і плитки. До особливо складних плям на поверхні плитки відносяться, перш за все, плями, викликані листям і суцвіттями рослин. Тому рекомендується трохи відгородити або віддалити зелені насадження від поверхонь, викладених плиткою. Плитку потрібно регулярно очищати і, по можливості, зберігати в сухому вигляді.